Zabiegi Lecznicze

Zabiegi Lecznicze


Nasze Centrum oferuje zabiegi z zakresu: hydroterapii, kinezyterapii, fizykoterapii, masażu, krioterapii.

CENNIK ZABIEGÓW

KRIOTERAPIA

KRIOTERAPIA


Zabieg z grupy zabiegów zimnolecznictwa wykorzystuje specjalne urządzenie, w którym czynnikiem chłodzącym jest zimne powietrze. Temperatura powietrza: ok. –30º C, –35ºC. Działa w fazach: I faza: zmniejszenie uwalniania mediatorów bólu i zapalenia, zwiększenie napięcia mięśni szkieletowych, obkurczenie naczyń krwionośnych, zmniejszenie przewodnictwa nerwowego, II faza: rozszerzenie naczyń krwionośnych, zwiększenie ukrwienia, zmniejszenie napięcia mięśniowego. Krioterapia ma działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwobrzękowe. Stosowana w schorzeniach reumatoidalnych, stanach pourazowych, dyskopatiach, przeciążeniach narządu ruchu.

ŚWIATŁOLECZNICTWO

ŚWIATŁOLECZNICTWO


SOLLUX. Należy do grupy zabiegów światłolecznictwa. W naświetlaniach solluxem wykorzystuje się dwa rodzaje filtrów: FILTR NIEBIESKI uśmierza ból, znajduje zastosowanie w leczeniu nerwobóli i przeczulicy. FILTR CZERWONY stosuje się w naświetlaniu stanów zapalnych tkanek miękkich, leczeniu trudno gojących się ran.
BIOPTRON.
Lampa biotron wytwarza światło, które ma zdrowotny wpływ na organizm. Stosuje się w dyskopatiach, bólach kręgosłupa, owrzodzeniach, chorobach skóry, zaburzeniach narządu ruchu. Wykazuje przede wszystkim działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne.

LASEROTERAPIA

LASEROTERAPIA


Zabieg laseroterapii stosuje się głownie w leczeniu takich schorzeń jak:

  • Trudno gojące się rany i owrzodzenia
  • Przewlekłe stany zapalne
  • Choroby zwyrodnieniowe stawów
  • Zapalenia ścięgien, powięzi, mięśni
  • Chorobach skóry
  • W zespołach powstałych w wyniku przeciążenia mięsni i tkanek miękkich.
GALWANIZACJA I JONOFOREZA

GALWANIZACJA I JONOFOREZA


GALWANIZACJA. Zabieg elektroterapii do którego wykorzystuje się stały prąd. Galwanizacja może być wykorzystywana zarówno jako środek przeciwbólowy, przeciwzapalny, również w leczeniu porażeń wiotkich oraz zaburzeń krążenia obwodowego. Można ją zastosować w przypadku utrudnionego zrostu po złamaniu kości.
JONOFOREZA. Zabieg elektroterapii przy użyciu prądu stałego, za pomocą którego wprowadza się do tkanek jony odpowiednich leków. W zależności od rodzaju leków może mieć działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, znieczulające, rozmiękczające blizny.

ELEKTROSTYMULACJA I DIADYNAMIK

ELEKTROSTYMULACJA I DIADYNAMIK


ELEKTROSTYMULACJA. Zabieg elektroleczniczy, w którym wykorzystuje się prąd impulsowy w celu pobudzenia nerwów i mięsni. Wykorzystywana jest w celu zapobiegania zanikom mięśniowym, usprawnianiu upośledzonych grup mięśni.
DIADYNAMIK. Zabieg prądowy, który wykazuje działanie przeciwbólowe i przekrwienie. Może być stosowany w leczeniu zespołów bólowych i przebiegu choroby zwyrodnieniowej oraz dyskopatii, w przypadku nerwobóli, zapaleń okołostawowych. Stosowany w leczeniu prostych zaników mięśniowych.

PRĄDY INTERFERENCYJNE

PRĄDY INTERFERENCYJNE


PRĄDY INTERFERENCYJNE (PRĄDY NEMECKA). Są to prądy średniej częstotliwości, które powstają w wyniku nakładania się dwóch prądów. W zależności od częstotliwości jaką wykorzystujemy prądy Nemecka mogą wywoływać: skurcze mięśni, efekt przeciwbólowy, przekrwienie tkanek, zmniejszenie napięcia mięśniowego.
TENS. Prądy TENS to przez skórna stymulacja elektryczna nerwów. Ich działanie polega głównie na hamowaniu docierania bodźców bólowych do mózgu, wykazują silne działanie przeciwbólowe.

ULTRADŹWIĘKI

ULTRADŹWIĘKI


ULTRADŹWIĘKI. Jest to zabieg fizykalny, który wykorzystuje fale dźwiękowe o częstotliwości przekraczającej granice słyszalności ucha ludzkiego. Ultradźwięki powodują: działanie przeciwbólowe, zmniejszają napięcia mięśniowe, hamują procesy zapalne. Stosowane są w leczeniu wszelkich zespołów bólowych, haluksów, ostróg piętowych, blizn.
FONOFOREZA. Jest to zabieg przy którym wykorzystuje się fale ultradźwiękową z dawką odpowiedniego leku.

MAGNETOTRON

MAGNETOTRON


Jest zabiegiem fizykalnym polegającym na zastosowaniu pola magnetycznego małej częstotliwości. W zależności od kształtu impulsu pole magnetyczne wykorzystuje się w leczeniu chorób układu kostnego, chrząstki stawowej, więzadeł, w chorobach nerwów i mięsni. Magnetotron przyspiesza także zrost kostny i usprawnia krążenie obwodowe.

TERAPULS

TERAPULS


Zabieg, który wykorzystuje impulsowe pole magnetyczne wielkiej częstotliwości. Wykazuje głównie działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwobrzękowe, przyspiesza także wchłanianie się krwiaków. Stosowany w leczeniu zmian zwyrodnieniowych, nerwobólach, stanach zapalnych.

BOROWINA

BOROWINA


Jest to zabieg ciepłolecznictwa. Okłady borowinowe wykonuje się przede wszystkim w przewlekłym gośćcu stawowym, zapaleniach okołostawowych, nerwobólach, zwyrodnieniach.

HYDROMASAŻ

HYDROMASAŻ


HYDROMASAŻ. Jest to rodzaj masażu wykonywanego za pomocą wody pod ciśnieniem w specjalnej wannie z dyszami. Odpowiedni dla osób cierpiących na bóle, zapalenia stawów, ale wykorzystuje się go także jako zabieg odprężający.
KĄPIEL PEREŁKOWA. Jest jednym z zabiegów wodolecznictwa. Jej podstawą jest wywieranie delikatnego drążenia na skórę poprzez bąbelki powietrza generowane przez specjalne dysze. Kąpiel ta przede wszystkim działa uspokajająco, odprężająco, zmniejsza napięcie mięśniowe.

MASAŻE WIROWE KOŃCZYN

MASAŻE WIROWE KOŃCZYN


MASAŻE WIROWE KOŃCZYN GÓRNYCH I DOLNYCH. Jest to zabieg wodolecznictwa. Przeprowadzany na kończynach górnych lub dolnych w specjalnych wanienkach wypełnionych wodą. Wykazuje działanie przeciwobrzękowe, zmniejsza zastój krwi żylnej, rozluźnia mięśnie, działa przeciwbólowo.

MASAŻ KLASYCZNY

MASAŻ KLASYCZNY


To metoda leczenia fizykalnego, polegająca na mechanicznym drażnieniu tkanek za pomocą odpowiednich technik. Działa na wiele sposobów: rozluźnia, pobudza krążenie, łagodzi bóle.

Stosuje się go w leczeniu takich dolegliwości jak: bóle pleców, bóle karku, bóle mięśni, napięcia bóle głowy, nerwicach, depresjach.

GIMNASTYKA REHABILITACYJNA

GIMNASTYKA REHABILITACYJNA


Ma na celu wspomaganie leczenia określonej dysfunkcji z uwzględnieniem przeciwwskazań i aktualnego samopoczucia ćwiczącego. Poprzez zwiększenie wydolności fizycznej i aktywację ruchową uzyskujemy: likwidację dolegliwości bólowych kręgosłupa i stawów, zmniejszenie ograniczeń ruchowych, poprawę funkcjonowania układu krążeniowo-oddechowego i wydalniczego, regulację napięć mięśniowych wynikających z bólu i nawykowej postawy, korektę wad postawy i nieprawidłowych stereotypów ruchu.

KINEZYTERAPIA USPRAWNIAJĄCA

KINEZYTERAPIA USPRAWNIAJĄCA


Ćwiczenia aktywujące cały organizm do poprawy składowych sprawności i wydolności fizycznej najczęściej na drodze kompensacji. Zgodnie z metodyką ćwiczenia mają formę grupową, odbywają się w warunkach pomieszczeń odpowiednio adoptowanych – przyjmując formę treningu sportowego oraz prowadzone są przez fizjoterapeutę o kwalifikacjach pedagogicznych. W związku z ograniczoną u człowieka możliwością regeneracji kompensacja i adaptacja odgrywają znacząca rolę. Adaptacja – przystosowanie się narządów do pełnienia funkcji. Kompensacja – zdolność zastępowania drogą odtwarzania, utraconych funkcji.

ĆWICZENIA W WODZIE

ĆWICZENIA W WODZIE


Oddziaływanie na osłabioną siłę mięśniową w niedowładach i porażeniach wiotkich oraz prostych zanikach mięśniowych, przy bolesności stawów np. przy zmianach zwyrodnieniowych.

KINEZYTERAPIA MIEJSCOWA I OGÓLNA

KINEZYTERAPIA MIEJSCOWA I OGÓLNA


KINEZYTERAPIA O DZIAŁANIU MIEJSCOWYM. Ma na celu przywrócenie utraconych funkcji lub uruchomienie mechanizmów kompensacji lokalnej, które zastąpią te utracone.
KINEZYTERAPIA O DZIAŁANIU OGÓLNYM. Wykorzystuje się w niej do ćwiczeń zdrowe części ciała narządu ruch, by przywrócić funkcje niesprawnych części organizmu.

ĆWICZENIA BIERNE I CZYNNOBIERNE

ĆWICZENIA BIERNE I CZYNNOBIERNE


ĆWICZENIA BIERNE. Niedopuszczanie do wytworzenia się zrostów w stawach, przykurczów torebek stawowych, ścięgien, więzadeł. Ułatwia krążenie krwi i chłonki, zapobiega odleżynom, zachowuje czucie głębokie i powierzchowne.
ĆWICZENIA CZYNNO-BIERNE. Wzmocnienie mięśni przez umożliwienie im pracy przez pomoc sił z zewnątrz, odtwarzanie i utrwalanie pamięci ruchowej i wzorców ruchowych.

ĆWICZENIA SAMOWSPOMAGANE I W ODCIĄŻENIU

ĆWICZENIA SAMOWSPOMAGANE I W ODCIĄŻENIU


ĆWICZENIA SAMOWSPOMAGANE. Zniesienie przykurczów, zwiększenie zakresu ruchu w stawie przy pomocy własnej siły mięśni.
ĆWICZENIA W ODCIĄŻENIU. Przeciwdziałanie zanikom mięśniowym i uzyskanie przyrostu siły, zapobieganie przykurczów w stawie, zwiększenie zakresu ruchów w stawach.

ĆWICZENIA CZYNNE-WOLNE I -OPOROWE

ĆWICZENIA CZYNNE-WOLNE I -OPOROWE


ĆWICZENIA CZYNNE-WOLNE. Poprawienie koordynacji ruchowej, poprawienie ukrwienia oraz zakresu ruchu w stawie.
ĆWICZENIA CZYNNE-OPOROWE. Poprawienie wytrzymałości ścięgien, więzadeł, redukują ilość tkanki tłuszczowej oraz zwiększają masę mięśniową, obniżają poziom cholesterolu, poprawiając tolerancję glukozy i wrażliwość na insulinę.

ĆWICZENIA SYNERGISTYCZNE I RELAKSACYJNE

ĆWICZENIA SYNERGISTYCZNE I RELAKSACYJNE


ĆWICZENIA SYNERGISTYCZNE. Możliwość wywołania napięcia w konkretnym mięśniu w wyniku pracy innego zespołu dynamicznego często topograficznego odległego.
ĆWICZENIA RELAKSACYJNE. Proces dochodzenia narządów organizmu ludzkiego do stanu równowagi.

ĆWICZENIA

ĆWICZENIA


ĆWICZENIA W WODZIE. Ćwiczenia w odciążeniu z oporem.

ĆWICZENIA W PIONIZACJI I NAUCE CHODZENIA.