Atrakcje w okolicy

Dziwnówek

Dziwnówek


Dziwnówek leży w zachodniej części wybrzeża woj. zachodniopomorskiego u nasady Mierzei Dziwnowskiej pomiędzy Morzem Bałtyckim a Zatoką Wrzosowską.

Największą atrakcją turystyczną Dziwnówka jest morze oraz szeroka, piaszczysta plaża.

Windsurfing

Windsurfing


Zapraszamy na zajęcia z windsurfingu, kitesurfingu dla początkujących oraz zaawansowanych. Szkoła AR-Sport posiada kilkuletnie doświadczenie związane ze sportem. AR-Sport prowadzi: szkolenia windsurfingowe indywidualne i grupowe, szkolenia kitesurfingowe oraz pływania na katamaranach, szkolenia eventowe dla firm, wypożyczalnię sprzętu do windsurfingu i kitesurfingu, wypożyczalnię rowerów wodnych, kajaków, canoe, katamaranów, łódek klasy Optymist. Szkoła znajduje się nad  brzegiem zatoki Jeziora Wrzosowskiego. Nasz akwen jest wyjątkowo sprzyjający dla osób uczących się zarówno kite jak i windsurfingu. 

Jazda konna

Jazda konna


Osobom preferującym aktywny wypoczynek polecamy jazdę konną w gospodarstwie agroturystycznym ” Pod Kogutem” znajdującym się 2 km od Dziwnówka. Stadnina mieści się w miejscowości Wrzosowo. Gospodarstwo oferuje: jazdę konną na padoku i ujeżdżalni, wyjazdy w teren, przejażdżka bryczką (max 8 osób).
Stadnina koni zaprasza do aktywnego wypoczynku wszystkich miłośników koni, grupy przyjaciół i całe rodziny.

Park Dinozaurów

Park Dinozaurów


Bałtycki Park Dinozaurów to miejsce aktywnego wypoczynku, gdzie zdobywanie wiedzy o czasach prehistorycznych połączone jest z atrakcjami na świeżym powietrzu. Po godzinach spędzonych wśród Dinozaurów można skorzystać z Parku Rozrywki. Wśród atrakcji, każdy znajdzie coś dla siebie: park linowy, kolejka torowa, kule wodne, bungee, quady, dmuchane zjeżdżalnie, bujaki, plac zabaw pośród dinozaurów, plac zabaw z ukrytym szkieletem dinozaura dla małych archeologów, salon gier. Spragnionych wiedzy o pradawnych czasach zapraszamy do Muzeum Minerałów.

Muzyka Organowa

Muzyka Organowa


Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej jest dziełem pasjonatów, którzy od kilkudziesięciu lat z zaangażowaniem podejmują trud organizacyjny, czyniąc zadość życzeniu fundatora kamieńskich organów – Ernesta Bogusława de Croy. Zainaugurowany 23.06.1964 r. koncertami organowymi w katedrze kamieńskiej jest najstarszym festiwalem muzycznym Pomorza Zachodniego. Wśród pierwszych wykonawców usłyszeć można było gwiazdę polskiej sztuki organowej – Joachima Grubicha. Koncerty odbywają się w każdy piątek o godz. 19:00, począwszy od 19 czerwca do 28 sierpnia.

Kamień Pomorski

Kamień Pomorski


Muzeum Kamieni z setkami ciekawych minerałów, skamieniałości, a także eksponatami pochodzącymi z kosmosu. Muzeum mieści się w XIVw. Baszcie Wolińskiej (1308r.). Dodatkową atrakcją jest taras widokowy, z którego można zobaczyć miasto.
Port Jachtowy. Sąsiedztwo akwenów wodnych to raj dla miłośników żagli i wioseł, windsurfingu, kitesurfingu oraz wędkowania. Kamień Pomorski to godny polecenia ośrodek żeglarstwa. Marina dysponuje 240 miejscami postojowymi. Lokalizacja portu umożliwia prowadzenie postoju jachtów przez cały sezon. Dysponuje wypożyczalnią sprzętu rekreacyjnego.

Trzęsacz i Rewal

Trzęsacz i Rewal


Trzesącz to znakomite miejsce do uprawiania paralotniarstwa. Porośnięta trawą wydma, poniżej piaszczysta plaża i morze. Dojazd i idealne warunki sprawiają, że przyjeżdżają tu paralotniarze z kraju i z zagranicy. W odległości 200m od wydmy znajduje się taras widokowy na morze, przy którym stoją ruiny gotyckiego kościoła, zabytek na skalę europejską.
Atrakcją Rewala jest Rodzinny Park Rozrywki. PARK WIELORYBA położony jest niedaleko nadmorskiego Pobierowa. Aleja Zakochanych jest promenadą wzdłuż morza, prowadzącą na taras widokowy. Znajdują się tam pomniki Romea i Julii i Małego Księcia z Różą. W sąsiedztwie Aleja Różana, na której mieści się 148 gatunków róż.

Niechorze

Niechorze


Niedaleko miejscowości Rewal, we wsi Niechorze, znajdziemy miniatury wszystkich latarni morskich polskiego wybrzeża, których skala odwzorowania wynosi 1:10. Oprócz miniatur warto odwiedzić samą latarnię morska licząca 45 m, budowlę wzniesioną na wysokim klifie. Na wysokości 35,7 m ulokowano taras widokowy. Tuż przy latarni morskiej warto obejrzeć wystawę figur woskowych. A po wędrówce? Nadmorska Kolej Wąskotorowa to jedna z 3 czynnych, publicznych kolei wąskotorowych w Polsce. „Ciuchcia – Retro – Expres” to fantastyczna atrakcja nie tylko dla miłośników kolei.

Rejsy statkiem

Rejsy statkiem


Przystań pasażerska znajduje się przy Wybrzeżu Kościuszki, z której w sezonie letnim odbywają się regularne rejsy wycieczkowe po Bałtyku, Zalewie Szczecińskim oraz do Kamienia Pomorskiego. Port rybacki położony jest przy nabrzeżu Dziwny. Atrakcją turystyczną Dziwnowa jest również most zwodzony na rzece Dziwnej. Popularny w mieście jest trakt spacerowy Aleja Gwiazd Sportu, ulica ciągnąca się wzdłuż Hali Sportowo-Widowiskowej, ozdobionej płytami z replikami medali polskich mistrzów sportu. Nadmorski Park Miniatur i Kolejek to ciekawa alternatywa dla wszystkich. W Parku Linowym Tarzania na odwiedzających czekają różne przeszkody.

Szlaki rowerowe

Szlaki rowerowe


Najbardziej uczęszczaną trasą jest ścieżka rowerowa Dziwnówek – Kamień Pomorski (9,5 km), prowadząca wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 107. Trasa rowerowa w kierunku Dziwnowa, Międzywodzia jest trasą dość monotonna prowadzącą bowiem wydzielonym chodnikiem wzdłuż drogi Dziwnów-Międzywodzie (6,1 km). Szczególnie polecana dla rodzin ze starszymi dziećmi. Dla bardziej ambitnych proponujemy zielony międzynarodowy szlak rowerowy R10 z Dziwnowa przez Międzywodzie (4,5 km) do Międzyzdrojów (31,5 km). Szlak R-10 w relacji Dziwnówek – Niechorze przebiega obecnie przez malownicze nadmorskie tereny, a jego trasa wynosi blisko 27 km.

Pola golfowe

Pola golfowe


Kamień Country Golf Club w Grębowie. Pole znajduje się w malowniczej miejscowości Grębowo, oddalonej kilka km od Kamienia Pomorskiego. Na 65 h znajduje się 18-dołkowe pole mistrzowskie oraz teren do ćwiczeń – driving range.
Amber Baltic w Kołczewie. W pobliżu Międzyzdrojów w Kołczewo, na obrzeżu Wolińskiego Parku Narodowego znajduje się Klub golfowy Amber Baltic. Położony w pobliżu morza, pośród zieleni Parku Narodowego. Przystosowany do wymogów zawodowych i amatorskich turniejów golfowych. Country Golf Club i Amber Baltic oferuje możliwość nauki i doskonalenia techniki z zawodowym trenerem.

Festiwal Słowian i Wikingów

Festiwal Słowian i Wikingów


Jest coroczną impreza plenerowa odbywającą się na wyspie Wolińska Kępa w Wolinie. Atrakcjami festiwalu są wielkie inscenizacje bitew wikingów i Słowian: zdobywanie grodu, palenie wioski, inscenizacje napadów i potyczek. Goście mogą poznać tajniki różnorodnych rzemiosł i spróbować swoich sił w wytwarzaniu przedmiotów codziennego użytku. Na średniowiecznym jarmarku można kupić rekonstrukcje i kopie broni, ubrań, wyrobów rękodzieła a także skosztować dawnych potraw. Skansen czynny od 1 kwietnia.

Międzyzdroje

Międzyzdroje


Wielką atrakcją turystyczną Międzyzdrojów jest Promenada Gwiazd. Od 1996 r. gwiazdy polskiego kina odciskają swoje dłonie na pamiątkowych płytach. Dziś Promenada liczy ponad 100 gwiazdorskich dłoni. Spacerując Promenadą Gwiazd warto zajrzeć do Gabinetu Figur Woskowych, w którym można podziwiać ok. 100 naturalnej wielkości figur. Największą atrakcją turystyczną Międzyzdrojów jest piękna plaża, której zaletą jest molo sięgające w morze na 395 m. Jednym z najpiękniejszych jezior Wolińskiego Parku Narodowego jest jezioro Turkusowe zwane jeziorem Szmaragdowym. Swoją nazwę zawdzięcza turkusowemu kolorowi wody.

 Wycieczki jednodniowe

Wycieczki jednodniowe


Kopenhaga, Berlin, Poczdam, Heide Park, Legoland i wiele innych  …
Chcesz z rodziną lub przyjaciółmi wybrać się na wycieczkę jednodniową ?
Nasz przewodnik pomoże Ci w organizacji całej wycieczki. KINGA PELCZAR, tel. 605 845 129.