Międzyzdroje – Miasto Gwiazd

 

Wielką atrakcją turystyczną Międzyzdrojów jest Promenada Gwiazd. Pierwszy Wakacyjny Festiwal Gwiazd odbył się w lipcu 1996 r. Od tamtego czasu gwiazdy polskiego kina odciskają swoje dłonie na mosiężnych pamiątkowych płytach. Dziś Promenada liczy ponad 100 gwiazdorskich dłoni. Każdy turysta może tutaj porównać swoją dłoń, z dłońmi popularnych aktorów. Są wśród nich m. in. Jerzy Stuhr, Krzysztof Zanussi, Beata Tyszkiewicz, Gustaw Holoubka czy Krystyna Janda.

 

Spacerując Promenadą Gwiazd warto zajrzeć do Gabinetu Figur Woskowych, w którym można podziwiać ok. 100 naturalnej wielkości figur woskowych. Przedstawiają one znane osobowości polskiego kina, a także bohaterów kreskówek. Świetną pamiątką z wizyty w gabinecie jest fotografia z wybraną  woskową figurą.

 

Niewątpliwie największą atrakcją turystyczną Międzyzdrojów jest piękna plaża,której zaletą jest molo sięgają w morze na 395 m. Wejścia na nie strzegą dwie zabytkowe wieżyczki. Z międzyzdrojskiego mola roztacza się z  przepiękny widok na morze i okolice. Na końcu mola znajduje się przystań dla statków turystycznych, którymi można popłynąć do Świnoujścia oraz niemieckich nadmorskich miejscowości Ahlbeck czy Heringsdorf.

 

Jezioro w kolorze turkusu …

 

Jednym z najpiękniejszych jezior Wolińskiego Parku Narodowego jest jezioro Turkusowe zwane jeziorem Szmaragdowym. Położone  we wsi Wapnica swoją nazwę zawdzięcza turkusowemu kolorowi wody, która nadaje mu niepowtarzalny charakter. Ta bajeczna turkusowa barwa powstaje na skutek odbicia promieni świetlnych od wody.  Jezioro Turkusowe otoczone jest licznymi wzniesieniami, z których rozciąga się przepiękny widok na jezioro oraz malowniczo położoną Wapnicę i Lubin.