Rejsy statkiem po Bałtyku …

Przystań pasażerska znajduje się przy Wybrzeżu Kościuszki, z której w sezonie letnim odbywają się regularne rejsy wycieczkowe po Bałtyku, Zalewie Szczecińskim oraz do Kamienia Pomorskiego. Do dyspozycji są trzy statki wycieczkowe, zabierające turystów w rejs. Korsarz i Róża Weneda wypływają w morze, a Victoria płynie przez Zalew Kamieński do Kamienia Pomorskiego.

Port rybacki położony jest przy nabrzeżu Dziwny. Wejście do portu od strony morza osłaniają dwa falochrony. Do Dziwnowa mogą także zawijać żeglarze. W tutejszych marinach znajduje się miejsce dla kilkudziesięciu jachtów. Przy porcie znajduje się pomnik w kształcie kotwicy, poświęcony rybakom, którzy zginęli na morzu.

Niewątpliwą atrakcją turystyczną Dziwnowa jest również most zwodzony na rzece Dziwnej. Jego skomplikowana konstrukcja stalowa, pomalowana na czerwono, już z daleka przyciąga wzrok. Podnoszenie mostu trwa kilka minut, a odbywa się latem w godziny parzyste, a poza sezonem – według potrzeb. Proces podnoszenia mostu jest bardzo widowiskowy i stanowi atrakcję turystyczną Dziwnowa.

Bardzo popularny w mieście jest również trakt spacerowy to Aleja Gwiazd Sportu czyli ulica ciągnąca się wzdłuż Hali Sportowo-Widowiskowej, ozdobionej płytami z replikami medali polskich mistrzów sportu. Pierwsze mosiężne repliki medali odsłonięto w 2002 roku. Od tego czasu rok w rok, podczas Festiwalu Gwiazd Sportu odsłaniane są kolejne postumenty z replikami znanych sportowców. Oprócz replik medali, mamy możliwość zobaczenia autografów gwiazd, które te medale zdobywały. 

Atrakcja zarówno dla dorosłych jak i dzieci

Nadmorski Park Miniatur i Kolejek to ciekawa alternatywa dla wszystkich, którzy podczas wypoczynku nad morzem szukają atrakcji, które urozmaicą ich pobyt.

To właśnie tutaj zobaczą Państwo latarnie morskie polskiego wybrzeża.  Nie lada atrakcją są również miniaturowe parowozy poruszające się między latarniami.

 

W parku między innymi:
• latarnie morskie w miniaturze
• miniaturowe lokomotywy, parowozy z taborami
• dworce semafory, i zwrotnice
• dźwięki prawdziwych pociągów
• miejsce zabaw dla najmłodszych

Przełam swoją barierę strachu i lęku wysokości w Parku Linowym Tarzania
Na odwiedzających czekają różne przeszkody, których pokonanie gwarantuje wielką satysfakcję.
Park Linowy Tarzania jest niesamowitą przygodą i szansą na zmierzenie się ze swoimi słabościami.