Szlakiem przez Trzęsacz, Rewal wprost do Niechorza

 

Trzęsacz

 

Trzesącz to znakomite miejsce do uprawiania paralotniarstwa, zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych paralotniarzy. Otwarta, porośnięta wyłącznie trawą wydma, poniżej piaszczysta plaża i morze. Dobry dojazd i idealne warunki sprawiają, że w okresie sezonu paralotniarskiego do Trzęsacza przyjeżdżają paralotniarze z całego kraju i z zagranicy.

W samym Trzęsaczu, w odległości 200m od wydmy znajduje się taras widokowy na morze, przy którym majestatycznie na skraju wydmy stoją ruiny gotyckiego kościoła, będące zabytkiem na skalę europejską

 

Rewal

 

Piękną atrakcją Rewala jest Rodzinny Park Rozrywki. PARK WIELORYBA położony jest niedaleko nadmorskiego Pobierowa. To tu możesz spędzić niemal cały dzień ze swoimi dziećmi. Twoje dzieci pod opieką piratki Jenny i pirata Maksa mogą pobawić się w tajemnicze poszukiwanie skarbów. Podczas zabawy moc różnych niespodzianek i przygód.

Przeżyj super przygodę i zabierz ze sobą piękne wspomnienia. 

 

Aleja Zakochanych w Rewalu jest promenadą idącą wzdłuż morza, prowadzącą na taras widokowy. Znajdują się tam pomniki Romea i Julii, a także Małego Księcia z Różą. W równoległym sąsiedztwie możemy znaleźć Aleję Różaną, na której mieści się aż 148 różnych gatunków róż. Taras widokowy znajduje się nad samym morzem, możemy stamtąd obserwować piękne wschody i zachody słońca.

 

Niechorze

 

Niedaleko miejscowości Rewal, we wsi Niechorze, znajdziemy miniatury wszystkich latarni morskich polskiego wybrzeża, których skala odwzorowania wynosi 1:10.

Oprócz miniatur warto odwiedzić samą Latarnia morska licząca 45 m, budowlę wzniesioną na wysokim klifie, górującą dumnie nad okolicą. Na wysokości 35,7 m ulokowano taras widokowy, z którego roztacza się widok na okolicę w promieniu kilku kilometrów.

Tuż przy latarni morskiej warto obejrzeć wystawę figur woskowych.

Tutaj świat bajki i magii spotyka się ze światem historii, filmu i muzyki. Największe gwiazdy popkultury i przywódcy świata chcą Ci spojrzeć w oczy.

 

A po wędrówce? 

Przeżyj przygodę i daj się oczarować magii wąskiego toru!

Nadmorska Kolej Wąskotorowa to jedna z 3 czynnych, publicznych kolei wąskotorowych w Polsce. „Ciuchcia – Retro – Expres” to fantastyczna atrakcja nie tylko dla miłośników kolei. Stare wagony i zabytkowy parowóz o niezwykłym imieniu „Parys” pozwalają na chwilę cofnąć się w przeszłość.