Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej

 

 

Festiwal jest dziełem pasjonatów, którzy od kilkudziesięciu lat z wielkim zaangażowaniem podejmują trud organizacyjny, czyniąc zadość życzeniu fundatora kamieńskich organów – Ernesta Bogusława de Croy. Zainaugurowany 23 czerwca 1964 roku koncertami organowymi w katedrze kamieńskiej jest najstarszym festiwalem muzycznym Pomorza Zachodniego. Wśród pierwszych wykonawców usłyszeć można było wschodzącą gwiazdę polskiej sztuki organowej – Joachima Grubicha.

 

KATEDRA W KAMIENIU POMORSKIM

Koncerty odbywają się w każdy piątek o godz. 19:00, począwszy od 19 czerwca do 28 sierpnia.

 

 

 

 

Muzeum Kamieni

 

Ponadto w Kamieniu Pomorskim warto zwiedzić Muzeum Kamieni, gdzie można obejrzeć setki ciekawych minerałów, skamieniałości, a także eksponaty pochodzące z kosmosu.

Muzeum mieści się w XIV wiecznej Baszcie Wolińskiej (1308r.) jedynej z ośmiu ocalałych. Dodatkową atrakcją jest taras widokowy, z którego można zobaczyć miasto (z wysokości doskonale rysuje się dawny kształt grodu) oraz jego okolice, a w szczególności Zalew Kamieński, wyspę Chrząszczewską oraz Głaz Królewski, z którym wiąże się ciekawa legenda i od którego wywodzi sie nazwa miasta. 

 

 

 

 

Port Jachtowy

 

Sąsiedztwo akwenów wodnych to prawdziwy raj dla miłośników żagli i wioseł, windsurfingu, kitesurfingu oraz wędkowania. Doskonałe warunki wietrzne Zalewu Kamieńskiego oraz stale rozbudowywana baza, sprawiły, że Kamień Pomorski to godny polecenia ośrodek żeglarstwa w Polsce, gdzie odbywają się ważne imprezy żeglarskie o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym.

Kamieńska marina usytuowana w urokliwym otoczeniu starego miasta dysponuje 240 miejscami postojowymi. Lokalizacja portu umożliwia prowadzenie postoju jachtów przez cały sezon, a także do zimowania w hangarach i na placu. Ponadto dysponuje wypożyczalnią sprzętu rekreacyjnego takiego jak: rowery wodne, kajaki, żaglówki, rowery.